Aleksandra Samardžić bronzana na Judo Grand Prix turniru u Austriji

Na Judo Grand Prix turniru koji se održao u Austriji, bh. predstavnica Aleksandra Samardžić osvojila je bronzanu medalju.

Zahvaljujući postignutom rezultatu, kojim je osvojila dodatnih 350 bodova na ranking listi, Aleksandra je učvrstila svoju poziciju koja vodi na Olimpijske igre u Parizu.

U prvom kolu Aleksandra je bila slobodna, dok je u šesnaestini finala savladala predstavnicu Švicarske i tako se plasirala u osminu finala gdje je bila bolja od predstavnice Portugala. U četvrtfinalu je savladala predstavnicu Australije, međutim u polufinalu ju je zaustavila predstavnica Italije. Ipak, u meču za treće mjesto, Aleksandra je uspjela ostvariti pobjedu nad predstavnicom Poljske i osvojiti bronzanu medalju.

Bh. predstavnica nije krila sreću obzirom da je osim medalje, osvojila nove bodove na ranking listi koji vode na Olimpijske igre u Pariz 2024.

„Ova medalja je jako značajna zato što donosi velike bodove, 350 bodova za svjetsku i olimpijsku rang listu što je svakako veliki korak prema Olimpijskim igrama koje se na ljeto održavaju u Parizu. Svakako bih se zahvalila svima koji me podržavaju, a posebno trenerima prof.dr Branislavu Crnogorcu i Arijani Jahi“, istakla je na kraju Samardžić.

Čestitke Aleksandri, njenom timu i Judo savezu BiH!