Džanan Musa ogrnut zastavom Bosne i Hercegovine proslavio je titulu europskog prvaka

Košarkaši Real Madrida osvojili su naslov europskih prvaka nakon što su u velikom finalu Eurolige igranom u litvanskom Kaunasu svladali Olympiacos rezultatom 79:78. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa postigao je šest poena uz četiri asistencije.

Musa je na terenu proveo nešto više od 10 minuta u prvom poluvremenu. Upisao je tri poena i tri asistencije. 'Trojku' je pogodio za vodstvo 45:40 za Real. U trećoj dionici proveo je pet minuta i postigao tri poena. Četvrtinu je završio sa šest poena na kontu.

Pobjednički koš tri sekunde prije kraja postigao je Sergio Llull, koji je s poludistance preko Fala pogodio šut vrijedan europskog trona. Za Kraljevski tim ovo je 11. titula prvaka Evrope!

Čestitke našem reprezentativcu i sjajnom Real Madridu!

Izvor tekst: radiosarajevo.ba

Izvor foto: Instagram/Džanan Musa