Elvedina Muzaferija okončala sezonu na 16. mjestu u Svjetskom kupu za skijašice

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija je zabilježila nastup na posljednjoj spust utrci sezone u Svjetskom kupu za skijašice u austrijskom Saalbachu i iza sebe ostavila spektakularnu sezonu.

Elvedina nažalost nije uspjela završiti trku u Super G, ali je u utrci finala Svjetskog kupa u spustu, sa ostvarenim vremenom od 1:46.96, zauzela 16. mjesto. Nažalost, nije uspjela doći do dodatnih bodova koje osvaja 15 najboljih takmičarki.

Pobjedu u ovoj utrci spusta odnijela je Austrijanka Cornelia Huetter, iza nje je Slovenka Ilka Štuhec (+0.17), a treće mjesto je zauzela Nicol Delago iz Italije (+0.49).

Za pobjednicom je Elvedina kasnila 1,88 sekundi, te je sezonu završila kao 24. spustašica svijeta, sa 69 osvojenih bodova što predstavlja veliki uspjeh za bh. skijanje.

Na 23. mjestu, zamijenila ju je Ester Ledečka iz Slovačke, koja je bila jedanaestoplasirana.

Sa ukupno 151 osvojenim bodom ove sezone, Muzaferija je zauzela i 54. mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa za skijašice.

Čestitamo Elvedini, treneru, cijelom timu i Skijaškom savezu BiH na sjajnoj sezoni.