HISTORIJSKI REZULTATI ELVEDINE MUZAFERIJE

U utrci Svjetskog kupa u Crans Montani, najbolja bh. skijašica, Elvedina Muzaferija ostvarila je historijski uspjeh osvojivši sjajno 4. mjesto.

24-godišnja skijašica bila je samo 11 stotinki udaljena od svog prvog postolja, sa vremenom 1:28:06 u Svjetskom kupu.

Najbolji rezultat do ove utrke bilo joj je 14. mjesto u superveleslalomu krajem januara u Cortini d‘Ampezzo, a ovim uspjehom, Elvedina je u 25 najboljih spustašica svijeta.

Nakon što je u utrci Svjetskog kupa u Crans Montani osvojla 4. mjesto, Elvedina je u nedjelju uprkos visokom strartnom broju 46, osvojila 16. mjesto na Super G trci Svjetskog kupa u Crans Montani.

Stazu je prešla sa vremenom 1:18.01, 1.49 sekundi iza najbolje  Stephanie Venier iz Austrije.

Elvedina Muzaferija je ovim 16. mjestom stigla do svog drugog najboljeg Super G rezultata u karijeri u Svjetskom kupu, te je osvojila još 15 bodova u poretku discipline, kao i generalnom plasmanu Svjetskog kupa.

Najbolju bosanskohercegovačku alpsku skijašicu 24. i 25 februara očekuju novi izazovi u italijanskom skijalištu Val di Fasssa.

Čestitke Elvedini, cijelom timu i Skijaškom savezu BiH na ostvarenim historijskim rezultatima.