Mustafa Jamak, osvojio je treće mjesto na Balkanskom triatlon prvenstvu “Vlasina Lake” 2021

Mladi triatlonac iz Sarajeva, petnaestogodišnji Mustafa Jamak, osvojio je treće mjesto na Balkanskom triatlon prvenstvu “Vlasina Lake” 2021, u kategoriji omladinaca (Youth Male).

Mustafi je ovo još jedno u nizu pobjedničkih postolja, među kojima je osvajanje bronze na utrci Evropskog juniorskog kupa u Ohridu kada se upisao kao jedini bh. triatlonac koji je osvojio medalju na nekoj utrci Evropske triatlonske federacije (ETU). Takođe, izdvaja se i pobjeda utrke u Linzu (Austrija), kao i drugo mjesto na otvorenom prvenstvu Austrije u Traunu, u konkurenciji Schuler A koje je održano početkom avgusta. Krajem mjeseca nastupiće na Evropskom triatlon šampionatu za mlade u Alanji.

Želimo mu da nastavi sjajne rezultate u triatlonu i da uspješno predstavlja Bosnu i Hercegovinu u budućnosti. Čestitamo!