Mediteranske igre

2018 - Tarragona (Španija)

2018 - Tarragona (Španija)

Atletika:
1. Hamza Alić (zlatna medalja)
2. Dejan Mileusnić (bronzana medalja)
3. Abedin Mujezinović (bronzana medalja)
4. Mesud Pezer (bronzana medalja)
5. Rusmir Malkočević

Boks:
6. Džemal Bošnjak
7. Adem Fetahović
8. Radenko Tomić
9. Dašo Simeunović
10. Elvir Šendro
11. Haris Mešanović
12. Alen Rahimić

Dizanje tegova:
13. Eldin Omerović

Fudbal:
14. Jasmin Kršić
15. Matej Perković
16. Eldar Šehić
17. Armin Imamović
18. Nemanja Vještica
19. Enio Zilić
20. Din Kapetanović
21. Dino Samuel Kurbegović
22. Dženan Osmanović
23. Alen Mehić
24. Domagoj Marušić
25. Đani Salčin
26. Marko Brkić
27. Dal Varešanović
28. Eldin Omerović
29. Ahmed Hasanović
30. Ajdin Hasić
31. Milan Šikanjić

Gimnastika:
32. Sara Ažman
33. Azra Kadrić
34. Ajša Mujačić

Judo:
35. Miloš Mandić
36. Aleksandra Samardžić
37. Harun Sadiković
38. Petar Zadro
39. Anđela Samardžić

Kajak:
40. Darko Savić

Karate:
41. Meris Muhović
42. Ivona Ćavar
43. Mirnesa Bektaš

Odbojka:
44. Nataša Slijepčević
45. Sanja Kojić Đurić
46. Ajla Hadžić
47. Milana Božić
48. Anđelka Radišković
49. Katarina Popović
50. Verica Simić
51. Dajana Bošković
52. Ajla Paradžik
53. Ana Gajić
54. Edina Selimović
55. Milica Ivković
56. Sanja Kojić Đurić
57. Nataša Slijepčević

Plivanje:
58. Amina Kajtaz
59. Lamija Medošević
60. Nikola Bjelajac
61. Emina Pašukan
62. Adi Mešetović
63. Marko Kovačić

Stoni tenis
64. Emina Hadžiahmetović
65. Snežana Marković

Streljaštvo:
66. Tatjana Đekanović
67. Segmedina Bjelošević

Taekwondo:
68. Nedžad Husić
69. Karlo Galić

Tenis:
70. Dea Herdželaš (srebrena medalja - dubl)
71. Nefisa Berberović (srebrena medalja - dubl)

 

2013 - Mersin (Turska)

2013 - Mersin (Turska)

Atletika:
1. Hamza Alić (bronzana medalja)
2. Kemal Mešić
3. Dejan Mileusnić
4. Biljana Cvijanović
5. Dušan Babić

Boks:
6. Velibor Vidić
7. Džemal Bošnjak (bronzana medalja)
8. Alem Čolpa
9. Bojan Aladžić

Fudbal:
10. Jozo Špikić
11. Omar Marković
12. Mirko Marić
13. Renato Gojković
14. Vedran Kjoševski
15. Branimir Odak
16. Fedor Predragović
17. Damir Sadiković
18. Emir Plakalo
19. Haris Muharemović
20. Halil Hajtić
21. Haris Hajradinović
22. Almir Kasumović
23. Armin Čerimagić
24. Adin Čiva
25. Amar Rahmanović
26. Armin Hodžić
27. Anto Petrović

Judo:
28. Amel Mekić (srebrena medalja)
29. Mitar Mrdić
30. Larisa Cerić (bronzana medalja)
31. Dražen Subotić
32. Selma Sejdinović

Karate:
33. Mirsada Suljkanović
34. Edin Muslić
35. Alem Kupusović
36. Nermin Potur
37. Admir Zukan

Plivanje:
38. Ivana Ninković

    Streljaštvo:
    39. Darija Kitić

    Taekwondo:
    40. Armin Gredić

        2009 - Pescara (Italija)

        Atletika:
        1. Hamza Alić (srebrena medalja)
        2. Kemal Mešić
        3. Darko Rosić
        4. Adnan Malkić
        5. Gorana Cvijetić
        6. Jasna Horozić

        Biciklizam:
        7. Albedin Žigić
        8. Vedad Karić
        9. Mile Kovač

        Boćanje:
        10. Markica Dodig
        11. Josip Glavinić

        Boks:
        12. Memnun Hadžić
        13. Velibor Vidić (bronzana medalja)
        14. Darko Kučuk
        15. Džemal Fetahović
        16. Adnan Hadžihajdić
        17. Mirza Aljić
        18. Ismet Žerić
        19. Damir Beljo

        Dizanje tegova:
        20. Almira Lizde
        21. Ljubica Nevjestić
        22. Monika Gujić

        Hrvanje:
        23. Dragan Marković
        24. Kemal Tajić (bronzana medalja)
        25. Haris Tajić 

        Judo:
        26. Amel Mekić (bronzana medalja)
        27. Eldin Lukač
        28. Mitar Mrdić
        29. Larisa Cerić (srebrena medalja)
        30. Dejana Komljenović
        31. Aldin Lukač
        32. Ibro Miladin
        33. Franjo Zadro
        34. Nermina Ćosičkić
        35. Dea Miletić

        Karate:
        36. Adnan Hadžić
        37. Merima Softić (srebrena medalja)
        38. Arnela Odžaković (bronzana medalja)
        39. Mirsada Suljkanović 
        40. Una Selman
        41. Edin Muslić (bronzana medalja)
        42. Dijana Okanović
        43. Alem Kupusović
        44. Oliver Mandarić
        45. Tarik Lušija

        Odbojka:
        46. Amira Sirotanović
        47. Helena Košutić
        48. Olivera Petričević
        49. Dijana Vasić
        50. Dragana Bartula
        51. Milica Hrnjez
        52. Amela Hadžić
        53. Nataša Slijepčević
        54. Brankica Mihajlović
        55. Sanja Kojić Đurić
        56. Aleksandra Vidović
        57. Erna Sinanović

        Plivanje:
        58. Selma Atić
        59. Ensar Hajder

        Rukomet:
        60. Vladislav Veselinov
        61. Ivan Divković
        62. Faruk Halilbegović
        63. Bakir Buljugija
        64. Nebojša Grahovac
        65. Deni Velić
        66. Nemanja Kerezović
        67. Kosta Savić
        68. Adam Savić
        69. Slaven Šijaković
        70. Mirko Mikić
        71. Tarik Međić
        72. Vladimir Vranješ
        73. Goran Šarenac
        74. Benjamin Burić

        Stoni tenis:
        75. Admir Duranspahić
        76. Vladimir Ivanek

        Streljaštvo:
        77. Nedžad Fazlija
        78. Žarko Lazić
        79. Ema Škaljo
        80. Darija Kitić

        Tenis:
        81. Mervana Jugić Salkić
        82. Ismar Gordić
        83. Aldin Šetkić
        84. Siniša Marković

                2005 - Almeria (Španija)

                2005 - Almeria (Španija)

                Atletika:
                1. Hamza Alić (bronzana medalja)
                2. Damir Haračić
                3. Edhem Kačević

                Biciklizam:
                4. Elvis Jahić
                5. Vladimir Kuvalja
                6. Samir Kovačević

                Boćanje:
                7. Stojan Zelić
                8. Markica Dodig (srebrena medalja)

                Boks:
                9. Esmir Kukić
                10. Halid Ranica
                11. Memnun Hadžić
                12. Emir Telalović

                Dizanje tegova:
                13. Olivera Jurić

                Golf:
                14. Mahir Kadrić
                15. Feđa Selmanagić
                16. Dejan Šaran

                Hrvanje:
                17. Dragan Marković
                18. Irfan Muhić

                Judo:
                19. Amel Mekić (bronzana medalja)
                20. Eldin Lukač
                21. Mitar Mrdić

                Kajak:
                22. Nihad Efendić
                23. Željko Božić

                Karate:
                24. Arnela Odžaković (zlatna medalja)
                25. Mirsada Suljkanović
                26. Una Selman
                27. Lejla Ferhatbegović
                28. Adnan Hadžić (srebrena medalja)
                29. Arnel Kalušić
                30. Admir Ćupina
                31. Merima Softić (bronzana medalja)

                Košarka:
                32. Miloš Mirković
                33. Mujo Tuljković
                34. Edin Bavčić
                35. Dejan Ćup
                36. Nikola Đurasović
                37. Bojan Đurica
                38. Aldin Kadić
                39. Armend Kahrimanović
                40. Muris Memić
                41. Edin Nurkanović
                42. Emir Zimić
                43. Vedran Princ

                Plivanje:
                44. Nedim Nišić

                Stoni tenis:
                45. Srđan Miličević

                Streljaštvo:
                46. Nedžad Fazlija
                47. Tatjana Jotanović
                48. jasmin Moranjkić
                49. Žarko Lazić

                2001 - Tunis (Tunis)

                Atletika:
                1. Elvir Krehmić (bronzana medalja)

                Boćanje:
                2. Ivica Hajduk
                3. Stojan Zelić

                Judo:
                4. Amel Mekić

                Karate:
                5. Adnan Hadžić (bronzana medalja)
                6. Arnel Kalušić (bronzana medalja)
                7. Dino Mušanović
                8. Admir Ćupina
                9. Merima Softić
                10. Elbina Džafić

                Košarka:
                11. Esmir Rizvić
                12. Narcis Begovac
                13. Mersad Terzić
                14. Ermin Jazvin
                15. Kenan Bajramović
                16. Domagoj Pinjuh
                17. Muris Andelija
                18. Vladimir Koprivica
                19. Haris Jahić
                20. Damir Železnik
                21. Jasenko Elezović
                22. Goran Ikonić
                23. Dalibor Stupar
                24. Samir Bajrović

                Plivanje:
                25. Željko Panić

                  Streljaštvo:
                  26. Nedžad Fazlija

                  1997 - Bari (Italija)

                  Atletika:
                  1. Kada Delić Selimović
                  2. Dijana Kojić
                  3. Elvir Krehmić

                  Biciklizam:
                  4. Haris Duvnjak
                  5. Kenan Starčević
                  6. Samir Kovačević

                  Boks: 
                  7. Esmir Kukić
                  8. Mirel Duraković
                  9. Halid Ranica
                  10. Sulejman Bajrić

                  Fudbal:
                  11. Almir Tolja
                  12. Zikret Buljina
                  13. Dženan Hošić
                  14. Elvis Mehadžić
                  15. Almedin Hota
                  16. Zehrudin Kavazović
                  17. Vahidin Čahtarević
                  18. Samir Muratović
                  19. Kenan Bećirević
                  20. Omer Joldić
                  21. Alen Mešanović
                  22. Bojan Jurić
                  23. Marko Topić
                  24. Alen Avdić
                  25. Enes Mešanović
                  26. Ervin Smajlagić
                  27. Edis Mulalić
                  28. Dženan Uščuplić
                  29. Izudin Kamberović

                  Hrvanje:
                  30. Islam Sadikaj
                  31. Fahrudin Hodžić

                  Judo:
                  32. Aldvin Torlaković
                  33. Arijana Jaha

                  Kajak:
                  34. Nihad Efendić
                  35. Amer Hamamdžić
                  36. Ahmet Hamamdžić

                  Karate:
                  37. Adnan Arnautović
                  38. Mufid Drakovac
                  39. Denis Muhović
                  40. Samir Mehić
                  41. Sejdina Omerović
                  42. Marija Tošić
                  43. Vlatka Matanović

                  Košarka:
                  Muška reprezentacija:

                  44. Goran Terzić
                  45. Armin Isaković
                  46. Elvir Ovčina
                  47. Selmir Husanović
                  48. Azur Sakić
                  49. Abdurahman Kahrimanović
                  50. Jasmin Hukić
                  51. Muamer Karamović
                  52. Nedžad Mulić
                  53. Damir Pindžo
                  54. Elmedin Konaković
                  55. Admir Bukva

                  Ženska reprezentacija:
                  56. Melisa Hadžimustafić
                  57. Nura Imamović
                  58. Aiša Suljanović
                  59. Lejla Durmić
                  60. Amra Alagić
                  61. Dragana Zorić
                  62. Dženana Neimarlija
                  63. Nidžara Tabaković
                  64. Alisa Tunja

                  Plivanje:
                  65. Janko Gojković
                  66. Vanja Bosankić
                  67. Igor Bilas

                  Rukomet:
                  68. Adem Bašić
                  69. Mile Mijačinović
                  70. Damir Cipurković
                  71. Mustafa Torlo
                  72. Adis Hadžić
                  73. Senjanin Maglajlija
                  74. Edhem Sirćo
                  75. Mustafa Kamarić
                  76. Mehmed Greda
                  77. Jasenko Hegić
                  78. Mahir Džuđo
                  79. Admir Aljić
                  80. Ismar Subašić

                  Stoni tenis:
                  81. Tarik Hodžić

                  Streljaštvo:
                  82. Šejla Kurtagić
                  83. Nedžad Fazlija
                  84. Dževad Haznadar

                  1993 - Montpellier (Francuska)

                  1993 - Montpellier (Francuska)

                  Boks:
                  1. Almedin Fetahović (zlatna medalja)
                  2. Amir Šišić
                  3. Mehmed Skomorac
                  4. Nermin Šabanović

                  Dizanje tegova:
                  5. Mehmed Skender

                  Fudbal:
                  6. Mirsad Hibić
                  7. Senad Repuh
                  8. Admir Abdulahović
                  9. Mirza Varešanović
                  10. Azrudin Valentić
                  11. Emir Granov
                  12. Nedžad Fazlagić
                  13. Memnun Suljagić
                  14. Sead Kapetanović
                  15. Rusmir Cviko
                  16. Boris Gavran
                  17. Edin Ramčić
                  18. Jasenko Sabitović
                  19. Esmir Džafić

                  Hrvanje:
                  20. Midhat Fejzić

                  Karate:
                  21. Eldin Pekmez (bronzana medalja)
                  22. Raif Buća
                  23. Edin Đonko

                  Košarka:

                  Ženska reprezentacija: (zlatna medalja)
                  24. Vesna Bajkuša
                  25. Rankica Šarenac
                  26. Mara Lakić
                  27. Tima Džebo
                  28. Silvana Mirvić
                  29. Razija Mujanović
                  30. Vera Šarić
                  31. Amra Zupčević
                  32. Naida Hot Sušić

                  Muška reprezentacija:
                  33. Sabahudin Bilalović
                  34. Mario Primorac
                  35. Samir Avdić
                  36. Senad Begović
                  37. Gordan Firić
                  38. Emir Mutapčić
                  39. Emir Halimić
                  40. Adis Bečiragić
                  41. Ilijas Mašnić
                  42. Samir Selesković

                  Odbojka:
                  43. Senad Begić
                  44. Sabahudin Peljto
                  45. Asim Demirović
                  46. Bruno Marić
                  47. Edin Baković
                  48. Asim Džamalija
                  49. Nermin Kurtić
                  50. Miralem Dedović
                  51. Orhan Arslanagić

                      Plivanje:
                      52. Dijana Kvesić
                      53. Anja Margetić

                      Rukomet:
                      54. Ranko Božinović
                      55. Mustafa Đonlagić
                      56. Ejub Kukavica
                      57. Boris Matoničkin
                      58. Adnan Hodžić
                      59. Nermin Velić
                      60. Zaim Kobilica
                      61. Adem Vukas
                      62. Nijaz Ruhotina
                      63. Željko Anić
                      64. Adem Bašić
                      65. Mile Mijačinović
                      66. Adnan Jašarević
                      67. Muhamed Memić

                        Stoni tenis:
                        68. Tarik Hodžić
                        69. Muhamed Mehmedović

                              Prijavite se na newsletter Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine